Dlaczego wyciskarki niektórych firm są tak często polecane użytkownikom?

wyciskarki do soków i warzyw

O wyciskarkach mówi się bardzo dużo w kontekście zdrowia i dobrego samopoczucia. Fakt, takie modele jak Kuvings EVO820 to urządzenia, obok których nie przejdzie obojętnie żaden miłośnik zdrowego jedzenia. Trzeba jednak pamiętać, że jest to sprzęt doceniany za określone cechy i właściwości.

Idealny, świeży sok

Nie ulega wątpliwości, że sok wytworzony za pomocą tej wyciskarki zawiera w swoim składzie wszystko co najlepsze. Jak to możliwe? Po pierwsze, urządzenia z tej półki zaprojektowane są tak, aby ich układ napędowy emitował jak najmniej ciepła. Dzięki temu uzyskany sok ma niską temperaturę, która – zgodnie z obowiązującymi normami – powinna sięgać poniżej 35 stopni Celsjusza. Trzeba też pamiętać, że dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań technologicznych, soki i owoce (lub warzywa) są chronione przed szkodliwymi substancjami chemicznymi, które nie przenikają do gotowego produktu.

Ergonomia pracy

Dobrej jakości Kuvings wyciskarka jest zaprojektowana tak, aby zapewnić użytkownikowi maksimum ergonomii w trakcie pracy. Prostota obsługi, system dopasowujący tryb pracy do obrabianych owoców i warzyw, a także specjalny, dedykowany i dotykowy wyświetlacz, to tylko niektóre z cech tego urządzenia. Nie można też zapominać o jego specjalnym ukształtowaniu, dzięki któremu użytkownik może wrzucać owoce i warzywa o dość dużym kształcie. Niektóre produkty marki Kuvings posiadają otwory, które pomieszczą w sobie owoc o średnicy dochodzącej nawet do 8 centymetrów.

Stworzony dla użytkownika

Kolejne odsłony Kuvings wyciskarki to specjalne tryby pracy, jeszcze większa moc, a także duża pojemność naczynia roboczego. Mało kto wie, że za pomocą tak niewielkiego urządzenia można jednocześnie sporządzić aż 0,7 litra soku! Co ważne, jego przygotowywanie trwa zaledwie kilka minut, a gotowy produkt nie ma kontaktu z powietrzem. Mówiąc wprost – nie jest on napowietrzany, co oczywiście ma przełożenie na dłuższy termin przydatności do spożycia. Szacuje się, że przygotowany w ten sposób sok, może być wypity do 72 godzin od wyciśnięcia (o ile trzyma się go w chłodnym otoczeniu).

Podsumowując, dobrej jakości wyciskarka to sprzęt o potężnych możliwościach. I właśnie dlatego warto na nią postawić zarówno w kuchni, jak i w diecie.

By redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.