Wskazania do wykonania USG Doppler żył kończyn dolnych

usg doppler londyn

Obolałe nogi, uczucie ciężkości nóg czy też pojawiające się żylaki to problem, z którym zmaga się większość z nas. Bóle te niestety niejednokrotnie utrudniają nam życie i codzienne funkcjonowanie. Niestety bardzo często te dolegliwości mogą doprowadzić do ciężkich i poważnych schorzeń, których nie powinniśmy lekceważyć i na które warto zareagować jak najszybciej. USG Doppler to badanie które pozwala wykryć schorzenie tętnic oraz żył w bardzo wczesnej fazie. Pamiętajmy o tym, że nie wykryte odpowiednio wcześniej schorzenia związane z tętnicami bądź żyłami mogą doprowadzić do poważnych schorzeń, a w konsekwencji bardzo poważnych problemów zdrowotnych.

USG Doppler

Badanie usg Doppler stosuje się najczęściej w celu określenia i ocenienia  stanu tętnic oraz żył. Dzięki temu badaniu jesteśmy w stanie zdiagnozować takie choroby jak zakrzepy, tętniaki, niewydolność żył, a nawet wrodzone wady serca czy zastawki serca. USG Doppler dodatkowo pozwala  zobrazować przepływ krwi w naczyniach krwionośnych jak również oszacować prędkość oraz kierunek przepływu krwi.

Niepokojące objawy

Wiele osób zmaga się z takimi objawami jak ból nóg, uczucie ciężkości, mrowienie czy też drętwienie kończyn, a przy tym również obrzęki, pajączki czy inne zmiany skórne, wszystkie te dolegliwości mogą świadczyć o zaburzeniach układu żylnego. Mając takie objawy należy niezwłocznie udać się do specjalisty, zasadne może być wówczas wykonanie usg Doppler, londyn to miasto w którym znajdziemy wielu specjalistów w tej dziedzinie. Badanie usg kończyn dolnych jest badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym, co więcej jego wykonanie może stosunkowo szybko ocenić stan naszych żył, a przede wszystkim ich wydolność. Badanie wykonane w odpowiednim czasie może uchronić nas przed wieloma poważnymi chorobami.  Badanie usg i Doppler w londynie możemy wykonać w wielu

By redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.