Ciągła migrena, powracające zawroty głowy, intensywny ból, problemy z koncentracją – w przypadku tego typu objawów pojawić się może konieczność przeprowadzenia specjalistycznego badania, jakim jest rezonans magnetyczny głowy. Najlepiej z użyciem nowoczesnego aparatu, którego obsługą zajmie się doświadczony lekarz specjalista.
Wspomnianych problemów nie należy bagatelizować. Może to bowiem doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia i zmniejszenia szans na wyzdrowienie. Zwłaszcza gdy związane są one z poważną chorobą. Im szybciej zostanie ona zdiagnozowana, tym lepiej.
Rezonans głowy – gdzie wykonać?
Skoro liczy się czas, najlepszym wyborem okażą się prywatne kliniki, które zapewniają szybki dostęp do obrazowania. W ich przypadku pacjenci mogą liczyć na brak tak długich kolejek, jak ma to często miejsce w publicznej służbie zdrowia. Do tego dochodzą nowoczesne aparaty MR, które zapewniają wysoką precyzję działania, a także odpowiedni komfort całego badania.
Dzięki nim obrazowanie pozwala wykryć nawet najmniejsze nieprawidłowości, co zdecydowanie ułatwi przygotowanie skutecznego procesu leczenia. Warto w tym miejscu podkreślić, że wiele klinik zapewnia dostęp do usług dodatkowych. MR głowy może zostać bowiem połączony z innymi badaniami. Jakimi dokładnie? Wymienić należy przede wszystkim:
- angiografię – jest to zaawansowana technika obrazowania, która pozwala na wizualizację wnętrza naczyń krwionośnych, a także poszczególnych organów. Warto wspomnieć o tym, że aniografia wykonywana jest z użyciem odpowiednio dobranego środka kontrastującego,
- wenografię – skuteczny sposób na obrazowanie układu żylnego. Gwarantuje bardzo wysoką precyzję działania, dzięki czemu lekarz specjalista jest w stanie wykryć wszelkie nieprawidłowości.
Rezonans głowy może zostać połączony z jedną z tych technik lub obiema naraz. Wiele zależy od objawów, z jakimi zmaga się pacjent, a także konkretnych przypuszczeń, jak poważny może być jego stan.