Na czym polega trwałe usuwanie owłosienia?

trwale-usuwanie-owlosienia

Depilacja laserem to obecnie jedna z najbardziej popularnych form trwałego usuwania owłosienia. To metoda zaliczana do grupy zabiegów estetycznych, które bezinwazyjnie poprawiają wygląd naszego ciała i dają spory komfort.

Wszyscy, którzy chcieliby zapisać się na trwałe usuwanie owłosienia przy pomocy lasera muszą przejść uprzednio specjalistyczny wywiad z medykiem, który zbada ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu przy wykorzystaniu tej metody. Osoba, która chciałaby poddać się trwałej depilacji nie może być w ciąży, nie może również cierpieć na chorobę nowotworową.

Jak zaznaczają specjaliści z gabinetu, w którym można poddać się zabiegowi, laserowe usuwanie włosków jest całkowicie bezpieczne i przebiega w miejscowym znieczuleniu. Trzeba jednak pamiętać, że na dobre efekty przyjdzie nam nie co poczekać bowiem całkowite zniszczenie włoska odbywa się podczas 2-3 serii zabiegów, podczas których zachodzi zjawisko selektywnej fototermolizy. To lasem i emitujące z niego promienie niszczą strukturę włosa, który staje się coraz słabszy. Warto nadmienić, iż najlepsze efekty uzyskuje się na owłosieniu gęstym i ciemnym.

Usuwanie włosów za pomocą lasera jest obecnie jedyną skuteczną metodą, by pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Osoba, która podda się zabiegowi będzie cieszyć się gładką skórą już zawsze bowiem włoski nigdy nie odrosną (takie ryzyko występuje jedynie w przypadku damskiego „wąsika”, który najlepiej traktować laserem średnio raz na pół roku).

By redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.