Jakie są odpowiednie czapki dziecięce wiosenne?

czapki dziecięce wiosenne

Dlaczego dobór wiosennego stroju jest tak ważny?

Gdy na drzewach pojawiają się pierwsze liście, trawa zaczyna się zielenić, a na niej zaczynają być widoczne pierwsze kwiaty, bardzo chcemy spędzać czas na zewnątrz. Dzieci również. Warto zwrócić uwagę na to, jak ubrane jest nasze dziecko.

Jak ubrać dziecko na wiosnę?

Ważne jest, żeby nie ubrać dziecka za grubo.  Dlaczego? Przegrzane dzieci mogą w perspektywie czasu mieć problemy z odpornością. Dzieci ubierane nieco lżej – przeciwnie. Gdy podczas spaceru nagle zrobi się cieplej, dziecku będzie zwyczajnie za gorąco. Lepiej jest założyć dziecku kilka cieńszych warstw, niż jedną grubszą. Ubranie pociechy “na cebulkę” sprawi, że zawsze będzie można zdjąć jeden z elementów garderoby i uniknąć przegrzania. Żeby sprawdzić, czy dziecku nie jest za ciepło, należy dotknąć jego karku. Ocena przez dotykanie dłoni czy buźki nie jest odpowiednia. Trzeba mieć na uwadze, że dziecko prędzej powie, że jest mu za zimno, niż za gorąco. Z grubych czapek czy kombinezonów lepiej już zrezygnować.

Postaw na kolor!

Wiosenne ubrania dla dzieci cechuje zmiana tonacji kolorystycznej, w porównaniu do odzieży zimowej. Wiosną króluje żółty, pomarańczowy zielony i oczywiście ulubiony kolor dziewczynek – różowy. Ten kolor prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody.

Czapki dziecięce wiosenne są zdecydowanie cieńsze niż te zimowe. Dzięki temu, dziecko w zasadzie nie czuje, że ja nosi, a jednak głowa dziecka jest zabezpieczona przed utrata ciepła z młodego organizmu.

Podsumowując, w wiosennym zestawie do zabaw na podwórku powinna znaleźć się lekka kurtka z kilkoma warstwami cieńszej odzieży pod spodem oraz niezbyt gruba czapka, która zapobiega przewianiu.

By redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.