Jak muzyka wpływa na rozwój przedszkolaka?

przedszkole Bemowo

Co ciekawe, muzyka wpływa na rozwój dziecka już wtedy, gdy znajduje się ono jeszcze w łonie matki. Właśnie dlatego tym bardziej powinniśmy dbać o to, by była ona obecna w życiu zarówno niemowląt jak i starszych dzieci. Muzykoterapia zaczyna być stosowana coraz częściej jako środek wpływający na rozwój przedszkolaka – to w placówkach przedszkolnych praktycznie każdego dnia realizowane są zajęcia z muzyką w tle. Udowodniono, że najlepsze działanie ma muzyka klasyczna, poważna, ale tak naprawdę korzystne działanie ma każdy rodzaj dźwięków.

Uznaje się, że muzyka pobudza wyobraźnię i kreatywność, usprawnia koncentrację uwagi, skupienie, zapamiętywanie, sprawia też, że dziecko staje się dużo bardziej cierpliwe i opanowane. Muzyka relaksuje i wycisza. Udowodniono nawet, że pobudza organizm do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia. Ale ciekawostka jest to, że słuchanie muzyki rozwija również talenty matematyczne oraz językowe.

Wiedzą o tym doskonale pracownicy najlepszych przedszkoli w Warszawie, gdzie organizowane są specjalne, dodatkowe zajęcia z muzyką w tle. Wystarczy zapoznać się z ich ofertą, by wiedzieć, jak bardzo dba się tam o rozwój każdego malucha. Można wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole Bemowo” i odszukać idealna dla naszej pociechy placówkę. Z całą pewnością warto zadbać o należyty rozwój dziecka już od pierwszych dni jego życia.

By redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.