Domowe sposoby na dezynfekcję

oczyszczacz powietrza

Dezynfekcja pomieszczeń przeważnie kojarzy nam się z ludźmi w białych kombinezonach, którzy korzystają ze skomplikowanych urządzeń, generujących rozmaite chemikalia. Jak się jednak okazuje, bakterii i wirusów możemy pozbyć się na własną rękę. Bez konieczności wynajmowania specjalistów.

Jak to jest możliwe? Wszystko za sprawą dedykowanych urządzeń, które na rynku występują w wielu odmianach. Dzięki temu z łatwością możemy dobrać je do własnych potrzeb, jak również specyfiki zadań, które mają wykonywać.

Urządzenia do dezynfekcji – co wybrać?

 

Na samym początku warto zastanowić się, co interesuje nas najbardziej – dezynfekcja przedmiotów czy pomieszczeń. W pierwszym wypadku przydatnym zakupem okażą się specjalistyczne szafki dezynfekujące. W zależności od modelu, w środku znajduje się lampa UV bądź promienniki podczerwieni. Wystarczy włożyć do środka przedmiot, który chcemy zdezynfekować i włączyć sprzęt. Po kilkunastu minutach sprawa będzie załatwiona.

Takie szafki doskonale nadają się do sterylizowania przyrządów fryzjerskich, przedmiotów z plastiku, pieniędzy, a nawet papieru. Ich obsługa jest niezwykle prosta, dlatego nikt nie powinien mieć z tym problemów. Zwłaszcza że producenci przeważnie dołączają szczegółowe instrukcje obsługi.

Lampa UV występuje również w postaci urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń. Ten niewielki sprzęt neutralizują bakterie, wirusy, grzyby oraz pleśń. Dzięki nim pomieszczenie staje się w pełni bezpieczne pod względem biologicznym. Przekłada się to na znaczne obniżenie zagrożenia związanego z przenoszeniem chorób kontaktowych. Bez większych problemów z lamp można korzystać w domu.

Czy to wszystko? Nie! Niezwykle przydatny może okazać się zwykły oczyszczacz powietrza. Ozonator także staje się coraz popularniejszy, nie tylko wśród właścicieli lokali usługowych. Występuje on bowiem w wielu odmianach, także przenośnych. Co ważne, nie kosztują one wiele, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić ozonator do domu.

Jak sama nazwa wskazuje, jego działanie opiera się na generowaniu ozonu. Wyróżnia się on właściwościami przeciwwirusowymi i przeciwbakteryjnymi. Odpowiednie rozprowadzenie ozonu sprawi, że pomieszczenie stanie się wolne od szkodliwych mikroorganizmów, mogących doprowadzić do rozprzestrzeniania się chorób kontaktowych.

Jak widać, domowych sposobów dezynfekcję jest całkiem sporo. Należy jedynie dokładnie zastanowić się, które sprzęty wydają się dla nas najlepsze, a następnie dokonać wyboru w oparciu o analizę ich możliwości.

By redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.